Bałtyccy rybacy blokowali ulicę w Gdańsku

30 września 2011r. | Drukuj

Kilkudziesięciu rybaków z całego Pomorza zablokowało w piątek przez prawie cztery godziny Trakt św. Wojciecha w Gdańsku. Protestowali przeciwko wysokim karom, które nałożyło na nich Ministerstwo Rolnictwa za przekroczenie limitów połowowych dorszy w 2007 roku.

fot. dwumiasto.pl

To już drugi w tym tygodniu protest bałtyckich rybaków.  Cztery dni temu blokowali w Leśnicach koło Wejherowa drogę krajową numer 6. Tym razem w Gdańsku protestowali w ten sam sposób przez cztery godziny.  Rybacy przechodzili przez przejście dla pieszych na Trakcie św. Wojciecha.
Rybacy mówią, że czują się oszukani, bo – ich zdaniem – w 2007 roku ministerstwo nie nakazało im przerwania połowów, a jedynie poinformowało, że kwoty połowowe zostały wyczerpane. Decyzja dotyczyła jedynie obszaru Bałtyku wschodniego.  Ministerstwo rolnictwa jest jednak nieugięte, a działa zgodnie z decyzja UE. Tym samym armatorzy, którzy cztery lata temu łowili mimo zakazu,  muszą teraz zapłacić kary – od 20 do nawet 350 tysięcy zł. Rybacy zapowiadają, że będą dalej protestować.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz