Z Trójmiasta do Berlina nowym pociągiem

30 września 2011r. | Drukuj

Trwają rozmowy pomiędzy PKP Intercity i kolejami niemieckimi na temat nowego połączenia  Gdańsk  – Berlin. Podróż ta miałaby trwać 6 godzin, a kurs odbywałby się codziennie.

fot. PKP

Oprócz istniejącego już połączenia Warszawa-Berlin, mówi się o nowym, wspólnym połączeniu kolejowym Berlin-Gdańsk, które uruchomione zostałoby najwcześniej na przełomie roku. Pod uwagę brane są dwie propozycje przebiegu trasy: przez Szczecin lub przez Poznań i Bydgoszcz. – Zdecydowaliśmy, że do połowy października przygotujemy „mapę drogową”, harmonogram dotyczący dalszych ustaleń – powiedział prezes PKP Intercity Janusz Malinowski. Do rozmów przedstawiciele polskich jak i niemieckich kolei jeszcze powrócą, gdyż nie zostało ustalone do kogo będzie należało przewożenie pasażerów. Nie mniej jednak, jak poinformował prezes spółki PKP Intercity, tabor (lokomotywy i wagony) mógłby być wykorzystywany wyłącznie w ramach niemieckiej spółki.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz