Czysta kaszubska woda

08 listopada 2010r. | Drukuj

Mieszkańcy wschodnich Kaszub i Gdyni mogą bez obaw  pić  wodę z kranu. Zdaniem ekspertów jest ona  zdrowsza i smaczniejsza, niż woda butelkowana! Wszystko to dzięki zakończonej inwestycji w dolinie Redy i Chylonki, która kosztowała 250 mln zł.

Po pięciu latach prac zakończył się  projekt „Dolina Redy i Chylonki – zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków”.  Realizowany był na terenie trzech powiatów i siedmiu gmin, a  korzyści z realizacji tego przedsięwzięcia odniosą mieszkańcy Gdyni, Rumi, Redy, Wejherowa  oraz gmin  Kosakowo i Puck.

Fot. DB. Oczyszczalnia Dębogórze

Na ich obszarze wybudowano 73 km sieci wodociągowej, jedną stację uzdatniania wody i zmodernizowano cztery już istniejące. Powstało 139 km sieci kanalizacji sanitarnej i 23 przepompownie ścieków. Rozbudowano również oczyszczalnię ścieków Dębogórze.

Fot. J.Włudzik. Kolektor w Mechelinkach

W miejscowości Mechelinki wybudowano kolektor odprowadzający oczyszczone ścieki do morza. Rura o długości 2,5 km wyprowadza ścieki z plaży w Mechelinkach w głąb Zatoki Puckiej. Dzięki temu obowiązujący na prawie 2 km pasie plaży zakaz kąpieli zostanie w ciągu 2 lat usunięty. Cała ta inwestycja kosztowała   250 mln zł., a większość środków na ten cel otrzymaliśmy z kasy Unii Europejskiej.


Opublikowano w: PuckTrójmiastoWejherowoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz