Na Kaszubach wygrywają Kleina i Zaborowski

29 września 2011r. | Drukuj

Sondaż Homo Homini dla Radia Gdańsk:  największe szanse na zdobycie mandatu senatora w okręgu 62 ma Kazimierz Kleina z PO. Na niego zagłosowałoby 45 procent ankietowanych. W kaszubskim  okręgu 63 wygrywa wojewoda Roman Zaborowski z 33-procentowym poparciem.

fot. gk: Senator Kazimierz Kleina

Senator Kazimierz Kleina w cuglach wygrywa wybory. Na północy Kaszub aż 45 proc. respondentów stwierdziło, że w najbliższych wyborach zagłosuje na obecnego senatora PO. Na kolejnych miejscach znaleźli się kandydat PiS Andrzej Stepnowski – 17 procent, Hubert Boba z SLD – prawie 15 procent oraz Roman Wołoszyn PJN – 2 procent. Zatem gdyby wybory odbyły się 25 września, Kazimierz Kleina, który mieszka w Łebie, miałby mandat  senatorski w kieszeni. Kandydat Platformy Obywatelskiej wyraźnie prowadzi w senackim okręgu nr 62 – czyli w powiatach słupskim, lęborskim i wejherowskim.

fot. Urząd Wojewódzki w Gdańsku: Wojewoda Roman Zaborowski

Według tego samego sondażu w sąsiednim okręgu nr 63, który obejmuje powiaty: bytowski, kościerski, kartuski, człuchowski i chojnicki wygrywa  Roman Zaborowski. Wojewoda pomorski, który mieszka w Bytowie staruje także z ramienia Platformy Obywatelskiej. Romana Zaborowskiego poparłoby na Kaszubach aż 33 procent ankietowanych osób. Drugie miejsce zdobyłby Dariusz Wasielewski, niedawny prezes publicznego Radia Gdańsk i kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Na niego swój głos oddałoby 20 procent respondentów. Daleko za nimi znalazł się Remigiusz Łoś z Sojuszu Lewicy Demokratycznej z sześcioprocentowym poparciem. Jeszcze mniej, bo zaledwie 5 proc. głosów zdobył Zbigniew Talewski z Komitetu Dla Pomorza, dla Polski, a 3 proc. oddanych głosów przypadło dla Joanny Gierszewskiej. Sondaż przeprowadzono na próbie 500 osób.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Kazik pisze:

    Dlaczego Pan wojewoda bał się zmierzyć z kontr kandydatami, Musi być bardzo słabym kandydatem,

  2. Kazik pisze:

    Radio Gdańsk nie skomentowało nie przybycia na debatę Panów z opcji PO i PIS. muszą się obawiać. Ale sondaże które nie są odzwierciedleniem rzeczywistym a tak się bardzo obawiali dla czego nie wykonano paru telefonów z radia by zobaczyć jaka jest prawda.
    Słabo przygotowana debata przez radio to fakt

Dodaj komentarz