Ustka promuje się na tratwie

27 września 2011r. | Drukuj

Trwa I Syrenkowy Rejs pięciu mieszkańców Ustki, którzy na zbudowanej przez siebie tratwie płyną z Warszawy nad Bałtyk. Ich celem jest promocja kurortu. Wiozą tez list dla usteckiej syrenki od jej warszawskiej siostry.

30 km dziennie pokonuje tratwa z pięcioma mieszkańcami Ustki, którzy wzdłuż Wisły promują swój kurort. Inicjatorem całej wyprawy jest Tomasz Laskowski z Lokalnej Organizacji Turystycznej.

fot. LOT Ustka

Trwające kilka tygodni przygotowania polegały przede wszystkim na zbudowaniu tratwy wyposażonej w silnik o mocy dziewięciu koni. Na jej pokładzie znajdują się dwa namioty, w których śpią uczestnicy.

W największych miastach uczestnicy wyprawy spotykają się z przedstawicielami lokalnych władz i organizacji turystycznych. Rozdają też liczne gadżety reklamowe, które mają zachęcić do przyjazdu do Ustki.

Wszystkiemu jednak  przyświeca nadrzędny cel: dostarczyć usteckiej syrence list od jej warszawskiej siostry.treść tego listu jest jednak tajemnicą. Jest on opieczętowany.

Rejs zakończy się najprawdopodobniej 1 października w Gdańsku, gdzie list przejmie żeglarz z Ustki Edward Zając i drogą morską dostarczy do adresatki.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz