Nowe lądowisko przy wejherowskim szpitalu

26 września 2011r. | Drukuj

Szpitalny Oddział Ratunkowy w wejherowskim szpitalu im. Floriana Ceynowy został zmodernizowany, do użytku oddano również nowoczesne, całodobowe lądowisko dla medycznych helikopterów.

Lądowisko jest częścią inwestycji szpitala w Wejherowie, która pochłonęła w sumie 3 mln złotych. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów będzie to jedyne miejsce do nocnych lądowań helikopterów medycznych –  mówi Andrzej Zieleniewski dyrektor szpitala w Wejherowie. Pozwoli to na szybszą pomoc chorym i poszkodowanym w wypadku osobom oraz ułatwi pracę ratowniczym służbom medycznym – dodaje dyrektor szpitala. Przystosowaniu do obecnych wymogów zostało poddane istniejące już lądowisko. Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w województwie pomorskim.

fot. lpr.com.pl


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Agnieszka pisze:

    Pięknie zmodernizowane lądowisko sama zwiedzałam przy Wejherowskim szpitalu .Dzięki Unijnym dotacjom oraz pomocy z budżetu Miasta Wejherowo .Widać że Władze Miasta Wejherowa b.dbają o Szpital i jak tylko mogą to go wspierają finansowo oby tak dalej .życzę powodzenia i dalszej takiej współpracy. Pozdrawiam Agnieszka teraz z Wejherowa.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze