Rybacy blokują drogę krajową

26 września 2011r. | Drukuj

W miejscowości Leśnice, koło Lęborka do godziny 16:00 rybacy będą blokować drogę krajową nr 6. Blokada jest wyrazem sprzeciwu nakładaniu kar na rybaków za ponadlimitowe połowy ryb.

Jak poinformował Radio Gdańsk przewodniczący związku Grzegorz Hałubek, protest będzie polegał na ograniczaniu ruchu poprzez przechodzenie przez przejście dla pieszych. Protest miał się odbyć już w połowie września, jednak wówczas do rozmów rybaków zaprosił Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa odpowiedzialny za rybołówstwo. Rozmowy nie przyniosły oczekiwanego skutku dlatego rybacy jednak rozpoczęli protest.

Fot. wedkarstwomorskie.org

– Od 2007 roku urzędnicy ciągają nas po sądach za rzekome przełowienie limitu i połowy dorszy mimo zakazu – mówi Jerzy Wysoczański ze Związku Rybaków Polskich. – Problem polega na tym, że nie można nas skarżyć, bo przepisy, którymi posługują się urzędnicy zostały zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Ministrów to jednak nie obchodzi bo jak twierdzą paragraf zawsze się znajdzie. Piszemy wnioski i prośby o wyjaśnienia, ale bezskutecznie. Dlatego uznaliśmy, że jedynym sposobem na rozwiązanie problemu będzie pikieta. Może wtedy ktoś dojrzy nasze problemy. Problemem dla rybaków jest również podział limitu połowu dorsza, jaki ma wejść od stycznia 2012 roku. Od nowego roku wszystkie polskie kutry będą mogły łowić dorsze, a nie jak wcześniej odbywało się to przez losowanie.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
 1. Smerf pisze:

  Co obiecywał minister Plocke z Platformy Obywatelskiej,
  na spotkaniu w Ustce wiosną tego roku?

  http://www.youtube.com/watch?v=41IPKJtxQDQ

  http://www.youtube.com/watch?v=ipu3eZOjGUU

  http://www.youtube.com/watch?v=Zblx9mAC5LA

Dodaj komentarz