Wkrótce otwarcie autostrady do Torunia

26 września 2011r. | Drukuj

Wiadomo już kiedy zostanie otwarty kolejny odcinek autostrady A1 – z Nowych Marz do Torunia! Kierowcy pojadą nim w piątek wieczorem, 14 października.

fot. UM Grudziądz

Oznacza to, że 200-kilometrową trasę z Gdyni do Torunia przejedziemy obwodnicą i autostradą. Droga z Nowych Marz do Torunia to trzeci odcinek A1. Odcinek Z Pruszcza Gdańskiego, gdzie kończy się obwodnica Trójmiasta, do Swarożyna otwarto w grudniu 2007 roku. Rok później pojechaliśmy już odcinkiem Swarożyn-Nowe Marzy, co wydłużyło naszą podróż autostradą do 90 km.  Równocześnie trwały już prace na kolejnym odcinku – z Nowych Marz do Torunia. Już 14 października, czyli w piątek wieczorem około godz. 19, na trzeci odcinek A1 wjadą  pierwsze samochody. Od tego dnia  autostradą będziemy mogli dojechać  bezpośrednio z Trójmiasta do Torunia. Miasto to odetchnie z ulgą, bo także 14 października zostanie otwarta obwodnica Torunia, która jest częścią A1.  Na kierowców czekać będzie m.in. stacja paliw Grupy Lotos w Malankowie, w tym miejscu powstanie wkrótce restauracja McDonald.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz