Niemcy przybywają na ratunek

25 września 2011r. | Drukuj

Niemieckie konsorcjum budowlane będzie ratować nadmorski klif w Jarosławcu. Urząd Morski w Słupsku podpisał umowę na  zabezpieczenie części osuwiska. Inwestycja kosztować będzie aż 4,5 mln zł.

Od wielu lat morze niszczy klif w Jarosławcu. Mimo licznych umocnień, po każdym sztormie osuwisko coraz bardziej zagraża kilkunastu domom. Urząd Morski zdobył wreszcie środki na umocnienie klifu.

fot. Urząd Morski w Słupsku

– Chodzi o umocnienie i zdrenowanie podnóża klifu oraz wykonanie pomiarów ruchów wraz z badaniami hydrologicznymi – mówią eksperci ze słupskiego Urzędu Morskiego.  Inwestycja finansowana jest ze środków na usuwanie klęsk żywiołowych w ramach projektu „Osłona przeciwosuwiskowa” z rezerwy budżetu Państwa. Wykonawcą prac będzie konsorcjum firm niemieckich: Baustellen Service Maly oraz Spezialtiefbau. Całkowity koszt prac wynosi 4,5 mln  zł .Prace mają się zakończyć do 22 grudnia tego roku.  W dniu podpisania umowy został przekazany plac budowy, co oznacza natychmiastowe rozpoczęcie prac.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 4 (dodaj własny »):
 1. Agnieszka pisze:

  Znając Niemców z solidnie podchodzących do pracy to KLIF w Jarosławcu jeszcze długo będzie podziwiany przez turystów.

 2. Iwka pisze:

  czytajac powyzsze słowa moge sie zgodzic ze KLIF SPA DA nadal w Jarosławcu ale FAKT JEST CO PODZIWIAC

 3. Jano pisze:

  Nie widziałem prac tego pseudo konsorcjum, ale znam ludzi, którym nie zapłacił za wykonane prace i materiały, u zdawałoby się solidnych Niemców już też są oszuści, ale co się dziwić jak udziałowcem tego konsorcjum jest polak / pisze z małej litery, bo mi za niego wstyd./, którego ścigają firmy windykacyjne.

 4. gosc pisze:

  zgadzam sie z ostatnim przedmowca firme prowadzi polak w dodatku oszust ktory niewyplacil biednym polakom za prace wyplat w tej Ciezkiej pracy skandal i porazka dla niemiec ze ukrywaja takiego łajdaka teraz scigaja go windykatorzy facet ma cieplo pod stopami tylko dziwie sie ze urzad slupska nie sprawdza takich przetargow kto to bedzie robil i jakie ma doswiadczenie bo ten Pan nie wykonal solinie roboty w jaroslawcu a 4,5 mln wyladowalo w kieszeni oszusta.
  Zamiast glownego naglowka w tytule powinno byc pseudo niemcy przybywaja z polakiem na czele po pieniadze

Dodaj komentarz