Trójmiasto bez korków

21 września 2011r. | Drukuj

„Więcej nas w samochodzie – mniej pojazdów na drodze” z tym hasłem Trójmiasto stara się odkorkować zatłoczone ulice. Jednym ze sposobów są wspólne dojazdy i powroty do i z pracy.

Stojąc w korkach marnujemy cenny czas, frustrując się i wkurzając na innych wokół. Zamiast jechać samemu możemy zaoferować podwiezienie trzem osobom, tym samym o trzy auta mniej na drodze.

[youtube_sc url=http://youtu.be/VFWj7jWpAbM]

Przyłączyć się do akcji może każdy. Ze strony jednymautem.pl zostaniemy przekierowani automatycznie na stronę trojmiasto.pl, gdzie można umieścić bezpłatne ogłoszenie wspólnych dojazdów. Zarówno kierowca, użyczając miejsca w samochodzie, jak i pasażer poszukujący osób jadących w tym samym kierunku. Akcja cieszy się dużym powodzeniem, rozpoczęła się z dniem 20 września, a dzień później umieszczonych zostało ponad siedemdziesiąt ogłoszeń, w których można wybierać i dopasować swój cel podróży. Opisany sposób zbiegł się z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu, który jak najbardziej propaguje takie rozwiązania.

fot. YouTube

Więcej osób w jednym samochodzie, powinno chociaż w minimalnym stopniu odkorkować trójmiejskie ulice. A tym samym pozwoli niektórym osobom zaoszczędzić na dojazdach do pracy. Partnerami akcji jest 11 instytucji z Trójmiasta, którzy jako znaczący na rynku pracodawcy sprzyjają inicjatywie: Energa SA,YOUNG DIGITAL PLANET SA, SAUR NEPTUN GDANSK SA, C. HARTWIG GDYNIA SA, Gdańska Stocznia Remontowa im.Józefa Piłsudskiego SA, CRIST SA, IKEA Retail Sp. z o.o. , GEOBAN SA, OCEANIC SA, Sony Pictures Global Business Services, ZTM oraz urzędy miejskie: Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Honorowy patronat nad akcją Jednym Autem objęli Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni: Paweł Adamowicz, Jacek Karnowski, Wojciech Szczurek.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze