Wystawa Polskiej Floty Oceanicznej

20 września 2011r. | Drukuj
Miejska Informacja w Gdyni (ul. 10 Lutego 24) zaprasza jutro (20 września) na wernisaż wystawy fotografii połączony z promocją albumu „Polskie Linie Oceaniczne Album Floty 1951-2011” autorstwa Bohdana Hurasa, Jerzego Drzemczewskiego i Krzysztofa Adamczyka. Początek – godz. 17.00.

Album poświęcony jest wszystkim statkom Polskich Linii Oceanicznych, które były eksploatowane i zamówione przez armatora w latach 1951-2011. Zaprezentowano 355 statków własnych, 32 czarterowanych i 26 zamówionych przez PLO, ale odebranych przez innych morskich przewoźników. Opisane są ich historie, a także parametry. Opisy wzbogaca ponad 1100 zdjęć. Wiele z nich nie było dotąd nigdzie publikowanych.

fot. Archiwum PLO

Autorami albumu są trzy osoby zawodowo i emocjonalnie związane z polską żeglugą. Bohdan Huras jest autorem i współautorem wielu artykułów i książek związanych z historią polskiej żeglugi, m.in. dwóch ostatnich tomów „Księgi Statków Polskich 1918-1945”. Jerzy Drzemczewski to znany publicysta morski, autor kilkuset artykułów i kilkunastu książek z zakresu najnowszej historii polskiej żeglugi i turystyki, były długoletni rzecznik prasowy PLO. Krzysztof Adamczyk jest inżynierem okrętowcem i ekonomistą transportu morskiego, byłym wykładowcą projektowania okrętów na Politechnice Gdańskiej, od kilkudziesięciu lat zawodowo związanym z PLO, gdzie pełni również funkcję członka rady nadzorczej.

Wystawę oglądać będzie można do 11 października (do końca września od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00, a w soboty i niedziele w godz. 9.00-16.00, od 1 października od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 oraz w soboty  w godz. 9.00-15.00).


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze