Patrioty znowu w Ustce, a potem w Redzikowie

19 września 2011r. | Drukuj

Bateria rakiet Patriot ponownie stanęła w Ustce. Dziś na Centralny Poligon Sił Powietrznych przyjechał z Niemiec 120-osobowy oddział  amerykańskich żołnierzy.

fot. wikipedia.pl

Ćwiczebna bateria Patriot stacjonowała w Ustce już w marcu, ale tym razem jest w pełni uzbrojona. Bateria zostanie w Ustce przez dwa miesiące. Amerykanie przyjeżdżają by podnieść poziom swojego wyszkolenia, ale także by szkolić polskich żołnierzy . Rakiety stacjonują w Polsce w ramach polsko – amerykańskiego porozumienia o obronie przeciwrakietowej. Porozumienie zostało podpisane w 2008 roku i związane jest z instalacją w Polsce „Amerykańskiej tarczy antyrakietowej”. W poniedziałek przyjechało do Ustki 120 żołnierzy. Wizyta Amerykanów  zbiegła się z wejściem w życie umowy o rozmieszczeniu w podsłupskim Redzikowie systemu obrony przeciwrakietowej z rakietami antybalistycznymi SM-3. – Amerykański system obrony przeciwrakietowej zostanie umieszczony w bazie w Redzikowie do roku 2018 jako część etapowej, adaptowanej do zagrożeń rakietowych obrony przeciwrakietowej USA w Europie – informuje Marcin Bosacki, rzecznik prasowy polskiego MSZ.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz