Gdynia: nowe kino w nowym centrum

19 września 2011r. | Drukuj

Po wielu miesiącach zawirowań i komplikacji ruszy wreszcie rozbudowa Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni. Powstanie tam nowe kino i prawie 300 sklepów.

fot. CH Wzgórze

Rozbudowa CH Wzgórze stanęła z powodu kryzysu. Banki nie chciały finansować olbrzymiej inwestycji. Część sklepów wyniosła się z popularnego centrum, do którego klientów przyciąga jedynie popularny Real. Po dwóch latach budowa ruszy jednak ponownie i to już za kilka tygodni. Inwestor właśnie uzyskał finansowanie – ponad 136 mln euro. – Finansowanie projektu zapewnią dwa polskie banki: Pekao BP oraz BZ WBK.  – Centrum Handlowe Wzgórze w Gdyni uzyskało kredyt na przebudowę i rozbudowę obiektu – potwierdza Anna Skrocka z firmy Mayland Real Estate, która jest inwestorem gdyńskiego obiektu. W trzecim kwartale 2013 roku centrum ma być gotowe. Powstanie tu łącznie 270 sklepów. Właściciele liczą na ściągnięcie kolejnych handlowców, gdyż obecnie obiekt wynajęty jest w 70 proc. Ma w tym pomóc m.in. całkowita zmiana wyglądu 550-metrowej fasady.

fot. CH Wzgórze

Jak informuje inwestor centrum ma się skupić wokół otwartego, wewnętrznego placu. Wokół niego znajdą się restauracje, kawiarnie, kręgielnia i sześciosalowe kino, które może być jedną z największych atrakcji centrum. Zajmie ponad 2,8 tys. m kw., znajdzie się w nim ponad 1000 foteli dla widzów i dwa projektory w technologii 3D.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz