Fryderyk Chopin znowu wyruszy w rejs

16 września 2011r. | Drukuj

Żaglowiec Fryderyk Chopin z trzydzieściorgiem gimnazjalistów na pokładzie w sobotę wyrusza ze Szczecina w świat Będzie to kontynuacja rejsu przerwanego rok temu przez sztorm, kiedy to żaglowiec stracił oba maszty i został odholowany do angielskiego portu.

fot. Polskie Radio Szczecin

Pomysłodawca i organizator Szkoły pod Żaglami Krzysztof Baranowski wierzy, że tym razem wyprawa się powiedzie. Po wielomiesięcznej przerwie i remoncie żaglowiec wyruszy w rejs na Wyspy Kanaryjskie i Martynikę. Spośród 36 gimnazjalistów, którzy przeżyli sztorm na Atlantyku,  30-tu znowu  popłynie z Krzysztofem Baranowskim.
– Dla uczestników – uczniów gimnazjum to nie tylko przygoda. W trakcie rejsu mają normalne lekcje, a poza tym pełnią 8 godzin wachty, z czego 4 godziny w nocy –  mówi II oficer na żaglowcu, Maciej Ostrowski. – Żeby dostać się na pokład Chopina, najpierw trzeba zostać wolontariuszem i angażować się w pomoc osobom starszym. Następnie kandydaci biorą udział w zawodach sportowych, które wyłaniają załogę żaglowca – dodaje.

fot. fryderykchopin.pl

Chopin wyruszy w sobotę ze Szczecina, przez Morze Północne, Anglię, Wyspy Kanaryjskie i dalej przez Ocean Atlantycki do Fort de France na Martynice.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz