Piasek z plaży w Łebie powędruje na Podlasie

15 września 2011r. | Drukuj

Mimo, że sezon za nami, w  Białej Podlaskiej na terenie nowej uczelni powstanie prawdziwa plaża – i to jaka! Piasek zostanie przywieziony w piątek wprost z plaży w Łebie. 

fot. gk

Nadmorska plaża w kampusie? Tak – i to aż na Podlasiu. Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zamówiła na wybrzeżu kilka wywrotek plażowego piachu. W nowym kampusie powstanie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz odkryty basen z plażą, na której będzie piasek specjalnie sprowadzony z Łeby. Do odbioru darmowego Piechu plażowego zachęca od kilku miesięcy burmistrz nadmorskiego kurortu. Wreszcie znaleźli się chętni.

fot. Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej

Obiekty bialskiego kampusu dofinansowane z UE mają kosztować około 60 mln zł. Ale to nie koniec planów. Władze uczelni liczą, że dla znaczącego ośrodka piłkarstwa kobiecego, jakim jest Biała Podlaska, pozyskają dofinansowanie z UEFA. Już niebawem studenci będą mogli także cieszyć się z akademika dla 250 osób oraz nowej hali sportowej.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz