Jadowite węże w mieszkaniu

14 września 2011r. | Drukuj

Policjanci ze słupskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który nielegalnie przechowywał w mieszkaniu cztery niebezpieczne węże. Kobra indyjska, żmija gabońska, trwożnica pospolita i żmija rogata to odmiany gadów, których ukąszenie może spowodować natychmiastową śmierć.

Grupa słupskich policjantów zajmująca się ściganiem przestępstw w Internecie, trafiła na wypowiedzi młodego mężczyzny, który na jednym z portali internetowych chwalił się posiadaniem bardzo niebezpiecznych odmian węży. Policjanci natychmiast podjęli działania operacyjne, w trakcie których potwierdziły się wcześniej zdobyte informacje. Dało to podstawy do zatrzymania 30-latka.

fot. sxc.hu

W mieszkaniu mieszkańca Słupska funkcjonariusze znaleźli cztery odmiany węży, których posiadanie jest zabronione. Podczas zatrzymania obecni byli specjaliści na co dzień zajmujący się łapaniem gadów.

Zatrzymany 30-latek był już wcześniej notowany. Mężczyzna usłyszy zarzuty za narażenie na utratę życia lub zdrowia. Za ten czyn kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że nabywając niektóre odmiany fauny i flory, a w szczególności gatunki zagrożone wyginięciem, popełnia się przestępstwo. Chodzi tu przede wszystkim o okazy objęte Konwencją Waszyngtońską CITES, która wyraźnie określa sposoby ochrony, a także sprzedawania i kupowania takich zwierząt. Aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, osoba posiadająca dany okaz musi mieć odpowiednie dokumenty, które potwierdzają legalność danego zwierzęcia.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz