Zdjęcia zamachów z kosmosu [WIDEO]

11 września 2011r. | Drukuj

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała zdjęcia i nagranie wideo z zamachów na wieże World Trade Center w Nowym Jorku z 11 września 2001 r., autorstwa Franka Culbertsona,  jedynego amerykańskiego astronauty, który był wówczas na orbicie Ziemi.

fot. nasa.gov

Rankiem 11 września 10 lat temu Culberston znajdował się wraz z rosyjskimi kosmonautami na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS w odległości 250 km od Ziemi, kiedy – jak wspomina – zobaczył chmurę dymu nad Manhattanem. Kiedy tylko dowiedział się od przełożonych, że coś się dzieje, zaczął fotografować Manhattan, nad którym stacja właśnie przelatywała.
– Kiedy to zobaczyłem przez okno, nagraliśmy na wideo runięcie drugiej wieży. Nie wiedziałem dokładnie, co się dzieje, ale zdawałem sobie sprawę, że cos bardzo poważnego, bo Manhattan zasłaniała wielka chmura dymu – powiedział Culbertson, którego zacytowano w komunikacie NASA.

W liście napisanym dzień po zamachach Culberston napisał: „Widok dymu unoszącego się nad ranami zadanymi naszemu krajowi jest z podobnej perspektywy straszny. Sprzeczność między obecnością na statku kosmicznym, który ma służyć doskonaleniu życia na Ziemi, i widokiem niszczenia tego życia potwornymi, umyślnymi aktami, to wstrząs dla psychiki bez względu na to, kim się jest”.  62-letni Culberston w 2002 r. przeszedł na emeryturę.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz