Dania za 5zł na szlaku kulinarnym w Gdyni

08 września 2011r. | Drukuj

W najbliższy weekend (9 – 11.09) smakosze kuchni z różnych zakątków świata będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu, które organizuje wraz z gdyńskimi restauratorami miasto Gdynia.

fot. UM Gdynia

Gdyńskie restauracje będą świętować, tym samym zapraszają na wielkie, wspólne ucztowanie wszystkich mieszkańców. Szlak kulinarny poprowadzi miłośników dobrej kuchni po wszystkich lokalach w centrum miasta. Podczas weekendu w określonych porach – „happy hours” – ponad 20 restauracji serwować będzie mini dania w promocyjnej cenie 5 zł. Na talerzach znajdą się przysmaki z Włoch, Grecji, Francji, Chin, Japonii i wielu innych zakątków świata. W sobotę i niedzielę aromaty smakowitych dań zwabią również do Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini”, gdzie odbywać się będą pokazy live cooking. Najlepsi kucharze zaprezentują dania kuchni włoskiej, francuskiej czy japońskiej.

Natomiast wystawcy na „Mini Jarmarku Smaków” oferować będą oryginalne produkty z różnych kontynentów. Dodatkowo w sobotę Mistrz Świata w Cukiernictwie Tomasz Deker poprowadzi warsztaty kulinarne, podczas których pokaże, co można zrobić z czekolady. W niedzielę nie zabraknie zabaw kulinarnych dla najmłodszych, organizatorzy zapraszają od godz. 15.00. Na zakończenie Weekendu Kulinarnego, o godz. 17.00, poznamy zwycięzcę Konkursu na Gdyński Przysmak.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze