Powiat lęborski na Piotrkowskiej w Łodzi

07 września 2011r. | Drukuj

W dniach 3-4 września podczas VIII Jarmarku Wojewódzkiego pracownicy Starostwa Powiatowego w Lęborku, Portu Jachtowego oraz Centrum Informacji Turystycznej w Łebie promowali powiat na Piotrkowskiej w Łodzi, najdłuższej handlowej ulicy Europy.

fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku

Była to okazja do degustacji regionalnych produktów rybnych Zakładu Przetwórstwa Rybnego ASAR z Łeby, promocji lokalnej kultury oraz turystycznych atrakcji powiatu. Łódzki jarmark organizowany przez Urząd Marszałkowski to największa impreza promocyjna w regionie. Jego podstawowym celem jest integracja społeczności regionu, kultywowanie i upowszechnianie folkloru oraz promocja i prezentacja twórczości artystycznej i ludowej.

Podobnie jak przed rokiem, tegoroczna impreza miała charakter ponadregionalny. Przez dwa dni wystawcy prezentowali ofertę turystyczną i kulturalną. Na wystawach i kiermaszach twórczości ludowej odwiedzający mogli zobaczyć oraz kupić wyroby rękodzieła artystycznego, przyjrzeć się pracy ich twórców, a także poznać kuchnię regionalną degustując lokalne przysmaki.

Galeria

fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku


Opublikowano w: Lębork
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz