Reprezentacja Polski zremisowała 2:2 z Niemcami w meczu towarzyskim rozegranym na PGE Arena w Gdańsku. Podopieczni Franciszka Smudy byli o krok od historycznego, pierwszego zwycięstwa nad Niemcami, ale w ostatnich sekundach spotkania nasi rywale uratowali remis.

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Joachima Loewa, którzy pierwszą okazję stworzyli sobie już w 6. minucie, kiedy błąd popełnił Arkadiusz Głowacki, ale bardzo dobrą interwencją naprawił go Wojciech Szczęsny. Chwilę później polski bramkarz Arsenalu Londyn obronił groźne uderzenie swojego nowego kolegi klubowego, Pera Mertesackera, a w 9. minucie ładny strzał Philippa Lahma.

Na ataki Niemców biało-czerwoni odpowiedzieli w 10. minucie. Robert Lewandowski precyzyjnym podaniem obsłużył Sławomira Peszkę, ale ten w sytuacji sam na sam uderzył wprost w Tima Wise. Peszko w pierwszej połowie po podaniach napastnika Borussii Dortmund jeszcze dwukrotnie stawał oko w oko z niemieckim bramkarzem, ale najpierw uderzył w boczną siatkę, a później źle przyjął piłkę i nie był w stanie oddać strzału.

Niemcy w pierwszej części gry mieli jeszcze kilka znakomitych okazji do objęcia prowadzenia, ale fantastycznie w naszej bramce spisywał się Wojciech Szczęsny, który znakomicie bronił strzały Toniego Kroosa, Lukasa Podolskiego i Miroslava Klose.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – od zdecydowanych ataków brązowych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata. W 50. minucie mocne uderzenie Kroosa z dystansu obronił Szczęsny, a chwilę później Cacau uderzył minimalnie obok słupka.

W 55. minucie znakomitą akcję przeprowadzili biało-czerwoni”. Jakub Błaszczykowski  prostopadle dograł do Dariusza Dudki, ten w sytuacji sam na sam zachował zimną krew, przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale został przewrócony. Do piłki dopadł jednak Robert Lewandowski i pewnym strzałem skierował piłkę do bramki. Trafienie napastnika Borusii Dortmund było pierwszym strzelonym Niemcom od 31 lat.

Z prowadzenia nasi piłkarze cieszyli się do 68. minuty. Arkadiusz Głowacki sfaulował bowiem w polu karnym Thomasa Mullera, a włoski arbiter bez wahania wskazał na 11. metr. Do rzutu karnego podszedł Toni Kroos i spokojnym strzałem po ziemi pokonał Szczęsnego.

W 77. minucie podopieczni Joachima Loewa mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Andre Schuerrle mocno uderzył z 16 metrów, ale Szczęsny znakomitą paradą wybił piłkę nad poprzeczkę.

Od 81. minuty Polacy musieli radzić sobie w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Arkadiusza Głowackiego, a mimo to w doliczonym czasie gry objęli prowadzenie. W polu karnym Pawła Brożka powalił Tim Wise, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Jakub Błaszczykowski. Kiedy wydawało się, że biało-czerwoni” po raz pierwszy w historii pokonają Niemców, w 4. minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Cacau.

Tak padły bramki:

1:0 Lewandowski 55′
Jakub Błaszczykowski znakomicie prostopadle dograł do Dariusza Dudki, ten w sytuacji sam na sam zachował zimną krew, przerzucił piłkę nad bramkarzem, ale został przewrócony. Do piłki dopadł jednak Robert Lewandowski i pewnym strzałem skierował piłkę do bramki.

1:1 Kroos 68′ (k.)
Pomocnik Bayernu Monachium spokojnym strzałem po ziemi pokonał Wojciecha Szczęsnego.

2:1 Błaszczykowski 90+1′
Kapitan biało-czerwonych pewnym strzałem nie dał szans niemieckiemu bramkarzowi.

2:2 Cacau 90+4′
Cacau z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego po dograniu Mullera z prawej strony .