50-lecie Szkoły Podstawowej w Siemirowicach

05 września 2011r. | Drukuj

Szkoła Podstawowa w Siemirowicach im. Lotników Morskich funkcjonuje od 1961 r. Wybudowano ją w ramach akcji budowy tysiąca szkół na tysiąclecie państwa polskiego. W tej budowie pomagali m. in. okoliczni rolnicy.

W szkole zatrudnionych jest aktualnie kilkunastu pracowników pedagogicznych. Funkcjonuje w niej 6 oddziałów, jeden oddział przedszkolny, a także np. biblioteka. W szkole jest pracownia komputerowa.

fot. sp-siemirowice.edupage.org

Uczniowie szkoły uczestniczą w różnych konkursach organizowanych na szczeblu gminy, powiatu, województwa oraz o zasięgu krajowym.

Przez dyrektora Szkoły i Radę Pedagogiczną zaproszeni byli wszyscy byli pracownicy szkoły oraz absolwenci na obchody 50-lecia w dniu 3 września 2011 r. Tego dnia po południu rozpoczęto w Szkole uroczystości jubileuszowe. Możliwe było zwiedzanie placówki.

Ciekawe były występy zespołów artystycznych w Klubie Garnizonowym w Siemirowicach. Wielkie zasłużone brawa za promowanie kultury kaszubskiej zbierał w klubie Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska. Z radością i werwą członkowie tego Zespołu przyczynili się do uświetnienia tego ważnego – dla Siemirowic – dnia  wykonując koncert. W repertuarze były kaszubskie pieśni i tańce. Z pieśni warto wymienić: „Rëbôcë, rëbôcë cëz wa tu robita”. Zespół prezentował na scenie swój program w strojach kaszubskich. Gratulujemy Zespołowi Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska tak udanego promowania kultury kaszubskiej. Taki dobry zespół niewątpliwie pojawi się jeszcze w kraju i za granicą, czego mu serdecznie życzymy.

Należy dodać, że zespół szkolno-przedszkolny z Bukowiny zaprezentował nieco programu po kaszubsku, przy czym trzech chłopców było w strojach kaszubskich.

Oby na kolejnym 50-leciu Szkoła Podstawowa w Siemirowicach i kultura kaszubska były jeszcze bardziej żywe jak obecnie!
Marian Jeliński


Opublikowano w: Lębork
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz