Jarosława Wałęsę czeka kilka operacji

05 września 2011r. | Drukuj

Stan zdrowia Jarosława Wałęsy ustabilizował się. Europoseł  po piątkowym wypadku motocyklowym nadal przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Wkrótce czeka go kilka operacji ortopedycznych.

Jarosław Wałęsa przeszedł pięciogodzinną operację kręgosłupa. Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie mówią, że stan pacjanta znacznie się poprawił i jest stabilny. Na razie nie wybudzają go ze śpiączki. – Pacjent nadal leczony jest na oddziale intensywnej terapii i dla jego bezpieczeństwa nadal oddycha za niego respirator, ale także funkcje oddechowe mocno się poprawiły – mówi ppłk. dr Piotr Dąbrowiecki, rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie leczony jest Jarosław Wałęsa. – Jego stan jest na tyle stabilny, że zagrożenie życia jest niewielkie.
Wiadomo jednak, że syn byłego prezydenta musi przejść kilka operacji ortopedycznych. Ma złamaną miednicę i wszystkie kończyny (kości udowe oraz przedramiona), a także  kilka żeber.  – Lekarze planują już kolejne zabiegi rekonstrukcyjne i najprawdopodobniej zostaną przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu – dodaje ppłk. dr Dąbrowiecki.

fot. jaroslawwalesa.pl

 
 
 

 


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz