Archeolodzy będą kopać w Lęborku

05 września 2011r. | Drukuj

Wkrótce część Placu Pokoju w Lęborku zostanie zamknięta, ze względu na przygotowania do gruntownej przebudowy centralnego rynku w mieście. Pierwszy etap prac obejmuje badania archeologiczne.

I etap badań archeologicznych Placu Pokoju rozpocznie się 5 września. Ma polegać na wykonaniu sondażowych wykopów na wybranym obszarze Placu. Z tego powodu zostanie wyłączona z ruchu i parkowania pojazdów oraz ruchu pieszych ok. 1/3 powierzchni Placu od strony Domu Handlowego JANTAR. Teren ten zostanie ogrodzony i przekazany wykonawcy badań. Wskazana część Placu pozostanie ogrodzona przez ok. 2 miesiące.

fot. archiwum

Badania przeprowadzone w I etapie stanowią przygotowanie dla właściwych badań archeologicznych, które przeprowadzone zostaną w latach 2012-2013 w ramach Przebudowy Placu Pokoju w ramach Rewitalizacji Centrum Lęborka.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz