Na Kaszubach grasują tajemnicze drapieżniki

03 września 2011r. | Drukuj

Kilkanaście zwierząt gospodarskich zostało zagryzionych w ostatnich dniach w Skrzeszewie koło Żukowa. Mieszkańcy okolicznych miejscowości mówią, że panuje panika, bo do ataków dochodzi niemal każdej nocy.  

fot. Głos Limanowski

Mieszkańcy twierdzą, że w ich okolicy nocami grasuje dzikie i niebezpieczne zwierzę. Jego ofiarą padły już krowy, owce, kozy a nawet psy. Niektórzy mieszkańcy tej części Kaszub wręcz boją się o swoje życie. Tymczasem policjanci i leśnicy są bezsilni. Na razie nie wiedzą jaki drapieżnik atakuje zwierzęta i czy jest niebezpieczny dla ludzi. Być może drapieżników jest więcej. Może to być wataha wilków, która od wielu miesięcy żyje na Kaszubach. O jej atakach na daniele i owce w powiecie bytowskim pisaliśmy wiosną.

Jak informuje Radio Gdańsk, podejrzenie leśników pada właśnie na wilki na wilki. Jak powiedział RG Marcin Naderza z Nadleśnictwa Kolbudy, wszystkie te zdarzenia miały miejsce w nocy. Wilki szukają natomiast łatwej zdobyczy, dlatego atakują zwierzęta gospodarskie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi żukowska policja.


Opublikowano w: KartuzyPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
 1. Radek pisze:

  CHUPACABRA!

 2. Marian pisze:

  Pewnie potrzebna jest tu strzelba Palmera?

  Marian

 3. Ketarzyna pisze:

  To napewno wilki ja widziałam takiego wilka tzn wczoraj 26 sierpnia 2016 roku o godz 9 :40 obok mojego domu i nie tylko ja widziałam było jeszcze 3 świadków którzy go widzieli a dokładnie było to w miejscowości Luzino koło Wejherowa porostu sobie truchtał drogą

Dodaj komentarz