Łebunia w Turnieju Orlika

05 listopada 2010r. | Drukuj

Uczennice klas IV i V Szkoły Podstawowej w Łebuni  jako jedyne z tej grupy wiekowej reprezentowały Pomorze w Ogólnopolskim Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w Warszawie.

Ciężka praca, talent i zapał do gry – temu dziewczęta zawdzięczają swój sukces – mówią trenerzy z Łebuni. Aby zagrać w turnieju ogólnopolskim, drużyna musiała wygrać 3 mecze kwalifikacyjne i 3 mecze w finale wojewódzkim, zdobywając miejsce na najwyższym miejscu na podium.

Fot. PAP

Finał Ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska odbył się na Torwarze w Warszawie. Dziewczęta pokonały drużynę UKS Sprinter Gościno (1-0) – aktualnego Mistrza Polski w tej grupie wiekowej. Drużynie  nie udało się jednak wyjść z fazy grupowej. Kolejne mecze zakończyły się remisem i porażką. Podczas rozgrywek na trybunach nie zabrakło premiera Donalda Tuska, który zagrzewał do walki wszystkie drużyny.

W skład drużyny wchodzą: Paulina Mielewczyk, Natasza Olkowska, Agnieszka Kreft, Martyna Bazowska, Ilona Bronk, Kamila Bronk, Julia Dawidowska, Karolina Reclaf, Wiktoria Tryba, Magdalena Żywicka., które trenują pod okiem swoich nauczycieli: Macieja Borowskiego, Mariolę Andryskowską, a wcześniej Gabriela Piechowiaka.

W 2007 roku drużyna zajęła 3 miejsce w finałach Wojewódzkiego turnieju Piłkarskiego o Puchar Tymbarku.


Opublikowano w: LęborkRekreacja i sport
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz