Więźniowie oczyszczają rzeki

01 września 2011r. | Drukuj

Więźniowie z Aresztu Śledczego w Wejherowie wykonują prace na rzece Redzie oraz Bolszewce . Skazani udrożnią przepływ wody, co zapobiegnie trwającemu od lat zalewaniu prywatnych gruntów.

Do poprawy drożności wód w rzekach Reda i Bolszewka przyczynili się więźniowie Aresztu Śledczego. Codziennie rano dojeżdżają z Wejherowa i przez kilka godzin pracują nad brzegiem rzeki oraz w wodzie. Do pięcioosobowej grupy należy usuwanie różnych zapór na rzece, wycinanie krzaków i drzew zarastających koryto Bolszewki i kanału rzeki Redy. Prace oczyszczania brzegów rzek na terenie gminy Wejherowo potrwają do końca roku.

fot. rzekareda.bnx.pl

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, dla którego wykonywane są prace, zakłada oczyszczenie rzek na odcinku ponad 30 km. Dotychczas uporządkowano ok. 8 km. Obecnie ekipa znajduje się na kanale rzeki Redy. Prace na Bolszewce zostały już w większości zakończone. Jeszcze w tym roku Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej planuje naprawę wałów przeciwpowodziowych w Kniewie oraz zbadanie den Bolszewki i Redy w celu ich przyszłorocznego odmulenia.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz