Morski ambulans

28 kwietnia 2011r. | Drukuj

Ustka będzie miała pierwszy w kraju morski ambulans. Wodna karetka za ponad milion złotych zapewni bezpieczeństwo turystom wypoczywającym na plażach powiatu słupskiego.

Karetka będzie stacjonowała w Ustce przez cały rok. Jednostka ma obsługiwać całe nabrzeża powiatu słupskiego od połowy czerwca do września w godz. od 8 do 20. Wartość projektu to ok. 1,2 mln zł , ale 75% kosztów ma pokryć Urząd Marszałkowski. – Mamy akceptację tego projektu i już ogłosiliśmy przetarg na wykonanie jednostki – mówi Sławomir Ziemianowicz, starosta słupski.

Fot. Falck

Łódź jest budowana na zamówienie. Będzie miała co najmniej 9 metrów długości i wykonana zostanie pod nadzorem Polskiego Rejestru Statków. Wyposażona w specjalistyczny sprzęt medyczny karetka wypłynie  w sezonie letnim i będzie obsługiwać pas wybrzeża w powiecie słupskim, m.in. plaże w Ustce, Rowach i Poddąbiu. – Będzie to w pełni wyposażona pod względem medycznym jednostka, tak jak ambulans specjalistyczny – zapewnia Mariusz Żukowski, kierownik słupskiego pogotowia. – A co ciekawe, karetka ta będzie mogła podchodzić pod sam brzeg – dodaje.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz