31. rocznica porozumień sierpniowych

31 sierpnia 2011r. | Drukuj

Lech Wałęsa złożył dziś, w rocznicę porozumień sierpniowych, kwiaty pod pomnikiem poległych stoczniowców w Gdańsku. Byłemu prezydentowi i przywódcy Solidarności nie towarzyszyła żadna delegacja. Przed pomnikiem doszło jednak do scysji.

fot. tvn24

Były prezydent i legendarny przywódca „Solidarności” Lech Wałęsa złożył dzisiaj kwiaty pod pomnikiem poległych stoczniowców w Gdańsku. Jego rozmowę z dziennikarzami przerwał mężczyzna, który krzyczał do byłego prezydenta, że „w Polsce demokracja jest zniewolona”. Mocno zdenerwowany Wałęsa odpowiedział mu: „pan się przymknij teraz”.

Podczas  rozmowy z dziennikarzami Wałęsa przyznał też, że nie jest zadowolony z efektów zwycięstwa „Solidarności”. – To było wielkie zwycięstwo, ale nie ma efektów na miarę tego zwycięstwa. Sam też ponoszę odpowiedzialność, bo mogłem zrobić więcej – stwierdził w telewizji TVN24.

Zdaniem Wałęsy błędem było utrzymanie związku w polityce i pozostawienie nazwy „Solidarność”. – Gdyby mnie posłuchano to związek by się nazywał inaczej – powiedział. Dodał również, że „powinniśmy uporządkować kraj, bo trochę zrobiliśmy, ale jest jeszcze trochę bałaganu”.

– To nie jest to, o co ja walczyłem – powiedział Wałęsa dziennikarzom, zapytany, dlaczego tak jak w ubiegłych latach składa sam kwiaty pod pomnikiem z okazji rocznicy Sierpnia 80. Nie wykluczył, że jeśli będzie się dobrze czuł i zdrowie mu dopisze, weźmie udział rocznicowej, popołudniowej mszy w kościele św. Brygidy.

Przed historyczną bramą stoczni nr 2 kwiaty złożył dziś prezydent Bronisław Komorowski. Towarzyszył mu marszałek senatu Bogdan Borusewicz.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz