Za karmienie gołębi zapłacimy mandat!

30 sierpnia 2011r. | Drukuj

W Lęborku strażnicy miejscy będą karać  mandatami za dokarmienie dzikich gołębi. Urzędnicy tłumaczą, że ptaki zanieczyszczają miasto i zagrażają zdrowiu mieszkańców.

W Lęborku dokarmianie gołębi jest od tej pory  nielegalne, a mandat za złamanie zakazu wynosi 100 zł. Miasto wprowadziło nowe przepisy zakazujące dokarmiania ptaków ze względu na rosnącą ciągle populację tych dzikich ptaków. W parkach i na skwerach  postawiono tabliczki zakazujące karmienia gołębi, które zanieczyszczają środowisko. – Chodniki  są pokryte odchodami gołębi, a na trawnikach leżą odpady wyrzucane przez mieszkańców – tłumaczą strażnicy miejscy, którzy mają karać mandatami.

fot. urodaizdrowie.pl

Urzędnicy z lęborskiego magistratu tłumaczą, że ekskrementy ptaków brudzą powierzchnie balkonów, schodów, chodników i placów, co jest czasem przyczyną niebezpiecznych wypadków. W dodatku ptasie gniazda i odchody przyciągają liczne szkodniki domowe jak mole, pluskwy, czerwie i roztocza, które atakują pobliskie domostwa i ludzi. W magazynach, spichlerzach i zakładach przetwórczych, gdzie gołębie często znajdują schronienie, ptaki zanieczyszczają swoimi odchodami i resztkami gniazd, składowaną tam żywność lub surowce do jej produkcji.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz