Pół tysiąca ludzi czekało na czystą wodę

29 sierpnia 2011r. | Drukuj

W Bierkowie koło Słupska po kilku dniach wreszcie pojawiła się w kranach czysta woda. Wodociąg skażony był bakteriami coli,  a wodę pitną dla 500 mieszkańców dowożono beczkowozami.

Pięć dni temu mieszkańcy podsłupskiej wsi Bierkowo zaniepokoili się zapachem płynącej z kranów wody. Po badaniu Sanepidu okazało się, że wodociąg skażony jest bakteriami coli pochodzenia kałowego. Inspektorzy sanitarni zakazali więc mieszkańcom używania wody z kranów. Mogli  korzystać jedynie z wody przywożonej do wsi beczkowozami.

fot. wikipedia

Mimo, że gmina nie jest właścicielem wodociągu,  natychmiast rozpoczęła jego odkażanie i chlorowanie wody. Zdaniem samorządowców z gminy Słupsk stary wiejski wodociąg, należący kiedyś zlikwidowanego gospodarstwa ogrodniczego, a obecnie do Agencji Nieruchomości Rolnych, od dawna wymagał gruntownego remontu. Gminni urzędnicy zapewniają jednak mieszkańców wsi, że nowego wodociągu doczekają się jeszcze w tym roku. Jego budowa będzie kosztować około miliona złotych.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz