Nie zdążą z remontem szkoły

29 sierpnia 2011r. | Drukuj

Dwie szkoły w Rumi są remontowane, przy czy w w jednej z nich zapowiedziano już przesunięcie rozpoczęcia roku szkolnego. W szkole podstawowej nr 6, nauka rozpocznie się dwa tygodnie później niz normalnie.

fot. sxc.hu

Podjęto decyzję o rozpoczęciu roku szkolnego z dniem 19 września. Wykonawca, firma Wasko nie dotrzymała terminów realizacji etapów inwestycji, co wiąże się z konsekwencjami i nieudogodnieniami dla uczniów szkoły przy ulicy Sienkiewicza w Rumi. Fakt niepokoi zarówno dyrektora szkoły jak i radnych. W związku z powyższą zaistniałą sytuacją burmistrz miasta Elżbieta Rogala-Kończak uznała sposobem, który ma być skuteczny w dalszym nieopóźnianiu oddania części remontowanych szkoły do użytku, karę nałożoną wykonawcy za każdy dzień zwłoki od dnia 19 września w wysokości 5000 tysięcy złotych. Aby jednak uspokoić wszystkich, których dotyczy sytuacja, burmistrz Rumi oświadczyła, iż obie szkoły, czyli Szkoła Podstawowa nr 6 i Szkoła Podstawowa nr 1 są przygotowane na najczarniejszy scenariusz.

W SP nr 1 powstaje łącznik, który będzie scalać dwa budynki placówki. Powstaną w nim nowe klasy. Znajdzie się też stołówka i szatnia oraz pokój nauczycielski. W SP nr 6 przebudowywana jest kuchnia i pomieszczenia administracyjne. Powstają również nowe sale lekcyjne.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. xxx pisze:

    Czy w związku z tym nauczyciele dostana normalnie wypłatę ?

  2. wiki pisze:

    …jeżeli będą odpracowywać te dni, a raczej będą albo już to odpracowali w soboty, to dostaną ;)
    pozdrawiam wszystkich nauczycieli po dłuuugich wakacjach ;)

Dodaj komentarz