Prokuratura postawiła zarzuty maszyniście

26 sierpnia 2011r. | Drukuj

Nawet 10 lat więzienia grozi maszyniście pociągu, którzy doprowadził do katastrofy kolejowej w Korzybiu koło Słupska. Po ponad roku śledztwa Prokuratura Rejonowa w Miastku zakończyła postępowanie w tej sprawie.

Śledztwo w sprawie katastrofy kolejowej w podsłupskim Korzybiu trwało ponad rok. – Prokuratura rejonowa w Miastku postawiła jednemu z maszynistów pociągu zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym – mówi Jacek Korycki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku. Postawienie zarzutów jedynie maszyniście pociągu oburzyło działaczy Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych.

fot. banzaj.pl

– Naszym zdaniem związkowców do katastrofy pociągów doprowadził nie maszynista, lecz dyżurni ruchu w Miastku i Słupsku. Duży wpływ miał także fatalny stan techniczny kolejowej łączności – mówi Leszek Miętek, przewodniczący Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Mimo, że na razie oskarżony jest jedynie maszynista pociągu, prokuratura nie wyklucza zarzutów wobec kolejnych osób. Oskarżonemu maszyniście grozi do 10 lat więzienia.

Do katastrofy kolejowej w Korzybiu doszło w połowie lipca ubiegłego roku. Na trasie ze Słupska do Szczecinka czołowo zderzyły się dwa piętrowe pociągi osobowe. W wypadku rannych zostało 37 pasażerów obu pociągów. Straty spowodowane katastrofą oszacowano na prawie 800 tysięcy złotych.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz