W Gdyni zwyrodnialec zamordował dziewczynkę

24 sierpnia 2011r. | Drukuj

W Gdyni – Dąbrowie ktoś zamordował 13-letnią Izę, która odprowadziła na przystanek koleżankę. Do zbrodni doszło we wtorek wieczorem, jednak do tej pory policja i prokuratura nie podają żadnych szczegółów śledztwa. Mieszkańcy Dąbrowy są w szoku.

fot. Policja w Gdyni

We wtorek o godz. 20 Iza wyszła z domu przy ul. Kolonia w Gdyni – Dąbrowie. Poszła odprowadzić koleżankę z Osowej na przystanek autobusowy przy ul. Rdestowej. Dziewczynki przeszły około 800 metrów i tam koleżanka wsiadła do autobusu.  Iza ruszyła samotnie w drogę powrotną, ale do domu nie dotarła. Około godz. 22 . matka Izy rozpoczęła poszukiwania dziecka. 300 m od domu znalazła w trawie ciało. Zwłoki leżały przy drodze biegnącej wzdłuż lasku za targowiskiem.. Policjanci przez wiele  godzin przeczesywali teren targowiska oraz okoliczne lasy i łąki. W akcji uczestniczyły także psy tropiące.

– Dzisiaj w godzinach rannych został przeszukany teren leśny w pobliżu miejsca znalezienia ciała dziewczynki. Do policyjnych działań zostały zaangażowane siły gdyńskiej oraz gdańskiej policji. Wśród intensywnych czynności, które prowadzą funkcjonariusze, jest także przeglądany miejski monitoring oraz zapis kamer znajdujących się w autobusach. Wszystko po to by odtworzyć przebieg zdarzeń, które pozwolą poznać co się stało przed momentem, kiedy znaleziono ciało 13-latki – wyjaśnia policjant, który jest członkiem grupy dochodzeniowej.

Jak informuje policja, bezpośrednią przyczyną śmierci 13-latki najprawdopodobniej było uduszenie. Ubranie dziecka było poszarpane, ale poza siniakami na szyi i twarzy ofiara nie miała żadnych innych widocznych obrażeń.  Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Jan Kościuk  apeluje o pomoc do wszystkich osób, które posiadają istotne dla wyjaśnienia sprawy informacje albo zauważyły w ostatnim czasie jakieś podejrzane osoby w rejonie ulic Rdestowej, Kolonia i Łanowej w Gdyni. Nad zatrzymaniem sprawcy tej makabrycznej zbrodni pracuje przez cały czas kilkudziesięciu policjantów z Gdyni i komendy wojewódzkiej.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Wislna pisze:

    Nie tylko oni ,bo my w Australi tez.!!!!!!!

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze