Niepełnosprawni będą pracować

24 sierpnia 2011r. | Drukuj

Nawet kilkaset osób niepełnosprawnych z Pomorza może wkrótce znaleźć pracę w branży turystycznej. Dzięki finansowanym przez Unię Europejską szkoleniom, osoby niepełnosprawne intelektualnie naucza się wielu potrzebnych w turystce zawodów. 

fot. niemabarier.pl

Większość osób niepełnosprawnych intelektualnie po skończeniu nauki w ośrodkach szkolno – wychowawczych skazana jest na siedzenie w domu. – Teraz dzięki finansowanemu przez unię programowi, który ma zapobiegać wykluczeniom społecznym i zawodowym, osoby niepełnosprawne intelektualnie wkrótce będą mogły znaleźć pracę w turystyce – mówi Małgorzata Iwańska,  organizator szkolenie dla osób niepełnosprawnych.

Osoby niepełnosprawne uczą się między innymi sprzątania hotelowych pokoi, ścielenia łóżek, pracy w recepcji i hotelowej kuchni. Podczas kilku miesięcznego szkolenia osoby niepełnosprawne naucza się także hotelowego savoir vivre – skomplikowanych zasad nakrywania do stołu i pracy barmana.

Jak wyliczają specjaliści wieloletnie zasiłki tylko dla jednej osoby niepełnosprawnej intelektualnie i do tego bezrobotnej kosztują państwo ponad 300 tysięcy złotych. Pomysłodawcy projektu zachęcają pomorskich hotelarzy i restauratorów aby nie obawiali się zatrudniać osób niepełnosprawnych. Dzięki programowi pracę w turystyce może dostać nawet kilkaset niepełnosprawnych osób. Jako pierwsi sprawdza swoje siły w hotelarstwie uczniowie z ośrodka szkolno – wychowawczego w Damnicy koło Słupska.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz