Nowa sieć

05 listopada 2010r. | Drukuj

W Helu ruszyła największa inwestycja komunalna w powojennej historii miasta – wymiana całej sieci wodnej i kanalizacyjnej. Przebudowa zakończy się w 2012 roku i będzie kosztować ponad 40 mln złotych.

Oznacza to, że dosłownie całe miasto zostanie rozkopane, a prace budowlane będą dokuczać mieszkańcom i turystom przez najbliższe dwa lata.  Na szczęście ma się to odbywać etapami.

Fot. UM Hel

 

– Rozpoczęliśmy prace na helskim deptaku, czyli na ulicy Wiejskiej – mówi Marek Dykta, sekretarz miasta Helu. – Zdecydowaliśmy z wykonawcami, że w najważniejszych częściach miasta prace budowlane będą prowadzone poza sezonem turystycznym.

Jednak kierowcy muszą  się liczyć z utrudnieniami w komunikacji – i to w całym Helu.  Przez cały czas przebudowy sieci zamykane będą kolejno ulice, na których wymieniane będą instalacje. Już teraz na czas remontu ul. Wiejskiej przy ratuszu samochody kierowane są na Bulwar Nadmorski, który na co dzień  jest wyłączony z ruchu.

W ramach modernizacji sieciwodno-kanalizacyjnej powstanie m.in.  ponad 8 km nowych przewodów wodociągowych, 14 km kanałów ściekowych i 5 nowych przepompowni. W Helu pojawi się także 58 nowych hydrantów. Prace  będą trwały do maja 2012 r.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze