Kaszubskie Camino w Łebie

23 sierpnia 2011r. | Drukuj

Pierwszy raz w tym roku, a zapewne nie ostatni, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie o/ Łeba wraz z Parafią św. Jakuba Apostoła w Łebie, zorganizowało kaszubskie pielgrzymowanie do relikwii świętego Jakuba Apostoła Starszego.

Zaskoczeni byliśmy, a jednocześnie bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania tym wydarzeniem naszych turystów,  jak również mieszkańców miasta. Msza była bezpośrednio transmitowana  przez rozgłośnie radiową Diecezji Pelplińskiej. Oprawę muzyczną przygotował zespół dziecięcy z Luzina, pod kierownictwem wspaniałego Kaszuby Pana Piotra Skrzypkowskiego.

Uroczystość miała wyjątkową oprawę, ponieważ w każdy 20-sty dzień miesiąca odczytywane są prośby wiernych o wstawiennictwo do św. Jakuba Apostoła. Wierni mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, msza była bowiem odprawiana w języku kaszubskim. Mszę celebrował ksiądz kanonik Zenon Myszk – proboszcz tutejszej parafii.

Miłym zaskoczeniem dla naszych gości, był poczęstunek na salce katechetycznej przygotowany przez członków naszego oddziału. Każdy z wiernych otrzymał z parafii muszlę świętego Jakuba – znak  pielgrzymki do wrót jego łebskiej świątyni.

To piękne wydarzenie chcemy kontynuować  co roku. Jest to nie tylko msza, jest to również kultywowanie tradycji kaszubskiej. Już dziś zachęcam wszystkie oddziały do udziału w naszym Kaszubskim Camino.

Ewa Horanin

Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział Łeba


Opublikowano w: LęborkRodnô ZemiaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz