Tragedia w Ustce

22 sierpnia 2011r. | Drukuj

W usteckim porcie doszło do tragicznego wypadku.  Utonął  nurek pracujący przy remoncie jachtu Oceania.

66-latek pracujący przy jachcie Oceania nie wypłynął na powierzchnię  wody. – Mężczyzna nurkował wspólnie z synem. Obaj wykonywali prace naprawcze przy jachcie – relacjonuje pierwsze ustalenia podkomisarz Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji. – W pewnym momencie syn zauważył, że ojca nie ma. Za chwilę znalazł go leżącego na dnie – dodaje.

fot. columbus.pl: Jacht Oceania

Zaraz po wydobyciu nurka na brzeg rozpoczęto akcję ratunkową. Niestety, mimo długiej reanimacji, mężczyzna  zmarł.  Okoliczności tragedii bada policja i prokuratura. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że mężczyzna prawdopodobnie chorował.

RV Oceania  to stalowy, trójmasztowy żaglowiec  należący do Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, który jest obecnie największym polskim instytutem badającym problemy fizyki, chemii, biologii i ekologii morza. Co roku w porcie w Ustce przechodzi drobne prace naprawcze.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz