Małżeństwo ze Słupska wyłudzało kredyty

20 sierpnia 2011r. | Drukuj

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od dłuższego czasu zbierali informacje na temat dwóch osób mogących mieć związek z wyłudzeniami kredytów.

W czerwcu osoby te wyłudziły 22 tysiące złotych z kilku placówek bankowych na terenie Słupska. W trakcie prowadzonego śledztwa okazało się, że najprawdopodobniej te same osoby, przedstawiając fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu, usiłowały wyłudzić jeszcze co najmniej 20 tysięcy złotych z innych placówek bankowych.

W minioną środę policjanci ustalili dane personalne i adres zamieszkania tych sprawców. Zatrzymani, to małżeństwo ze Słupska w wieku 42 i 49 lat, które jak się później okazało, kredyty wyłudzali wspólnie z ich 28 letnim synem. W trakcie przeszukania w ich mieszkaniu policjanci odnaleźli fałszywe pieczątki służące do popełniania przestępstw. Zatrzymanym przedstawiono już zarzuty wyłudzenia kredytów, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. sxc.hu


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz