Święto latarni morskich

19 sierpnia 2011r. | Drukuj

Pierwsze obchody Dnia Latarń Morskich na polskim wybrzeżu. W najbliższy weekend będzie można zwiedzić te obiekty, także po zmroku.

Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich obchodzony jest od 2002 roku. Jednak dopiero w tym roku na polskim wybrzeżu odbędzie się to w sposób huczny.

fot. latarnie.republika.pl

W najbliższy weekend będzie można zwiedzić niektóre latarnie polskiego wybrzeża. Latarnie w Czołpinie, Ustce, Jarosławcu, Darłowie i Gąskach należą do słupskiego Urzędu Morskiego. W nocy z sobotę na niedzielę zostaną one udostępnione dla zwiedzających, a o historii latarni opowiadać będą umundurowani latarnicy. W Ustce przed nocnym zwiedzaniem odbędzie się festyn.

Atrakcje zwiedzającym zapewni również Świnoujście, a konkretnie miejscowy oddział Stowarzyszenia Miłośników Latarni Morskich. W tej miejscowości obiekt otwarty będzie od soboty wieczora do poniedziałku. Istnieje  możliwość podziwiania latarni i widoku również nocą. W Świnoujściu zostanie uruchomiony specjalny autobus, który będzie dowoził wszystkich zainteresowanych.

fot. gk

Zwiedzanie wspomnianych obiektów będzie bezpłatne. Osoby, które wybiorą się na Hel, do Rozewia, Krynicy Morskiej i Stilo z przyczyn technicznych zwiedzą je w ciągu dnia w godzinie od 9:00 do 19:00 za symboliczną złotówkę.

Latarnie Morskie to znaki nawigacyjne wysyłające sygnały świetlne. Pomagają w prowadzeniu bezpiecznej żeglugi.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz