W południe zawyły syreny

17 sierpnia 2011r. | Drukuj

W samo południe 17 sierpnia w całym kraju zawyły syreny pociągów, na znak solidarności z aresztowanym maszynistą, który prowadził pociąg przed katastrofą w Babach. Kolejarze nie zgadzają się z oskarżeniami wobec swojego kolegi.

Katastrofa kolejowa w Babach k. Piotrkowa Trybunalskiego.

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych opublikował apel, w którym zachęcał aby wszyscy maszyniści przyłączyli się do protestu związanego z katastrofą w Babach. Jest on wyrazem sprzeciwu wobec robienia z maszynisty „kozła ofiarnego” i kryciu w ten sposób zaniedbań w sferze bezpieczeństwa.

Przewodniczący ZZMK, Leszek Miętek jest zdania, że w mediach maszynistę przedstawia się jako osobę winną. Uważa, że brakuje informacji, które mogłyby świadczyć o jego niewinności. – Maszynista w Babach miał prawo jechać do 120 km/h, bo taka jest prędkość rozkładowa tego pociągu. Powinien jednak zwolnić, ponieważ droga przebiegu była ułożona na tor boczny. My nie mamy pewności czy ten maszynista został o tym powiadomiony – powiedział Miętek. Piotrkowska prokuratura przedstawiła maszyniście zarzut spowodowania katastrofy kolejowej.

Sygnał dźwiękowy trwał 5 minut i był jednocześnie wyrazem poparcia dla protestu, który tego dnia prowadzili pracownicy spółki Przewozy Regionalne.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz