Włamał się i chciał okraść kościół

17 sierpnia 2011r. | Drukuj

Nawet świątynie nie oprą się zachłanności pospolitych złodziei. W Kępicach jeden z mieszkańców włamał się do kościoła i próbował ukraść m.in. naczynia liturgiczne.

Dyżurny policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do miejscowego kościoła. Zgłaszający zauważył podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który jak twierdził, nagle wybił szybę w drzwiach wejściowych do świątyni. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali policjanci.

Wewnątrz kościoła zatrzymali mężczyznę, który zdejmował ze ścian metalowe świeczniki i kable nagłośnieniowe. Sprawcą włamania okazał 28 letni mieszkaniec gminy Kępice. Miał już przygotowane torby foliowe, w których znajdowały się skradzione chwilę wcześniej naczynia liturgiczne. Odzyskane w całości mienie policjanci przekazali poszkodowanemu proboszczowi, który wycenił ich wartość na 1100 złotych .

Sprawca włamania, został przesłuchany i usłyszy zarzuty, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. opoka.org.pl


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz