Fontanna multimedialna

03 listopada 2010r. | Drukuj

W Kościerzynie nocny seans światło-woda-dźwięk przy utworze Chariots of fire (Rydwany ognia) Vangelis  przyciągnął na  Rynek tłumy widzów. Fontanna wreszcie działa!

Strumień wody z fontanny zaczął bić w górę, a Kościerzyna może się pochwalić nową atrakcją. Otwarcie zainaugurowano Hymnem Kaszubskim, który rozbrzmiewać będzie codziennie w południe i co noc o północy.  

Fot. UM Kościerzyna

Inwestycję udało się sfinansować dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Fontanna jest jednym z elementów  projektu „Pocztówka z Kościerzyny-Rewitalizacja Rynku Miasta”.

Fot. UM Kościerzyna

Fontannę skonstruowano na płycie o wymiarach 9×9 metrów. W jej skład wchodzą 23 dysze wodne. Strumienie wody podświetlane są kolorowymi reflektorami diodowymi. Już niebawem na Rynku pojawią się  kolejne elementy małej architektury, będące częścią projektu.


Opublikowano w: Kościerzyna
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz