W Słupsku powstaje inkubator technologiczny

16 sierpnia 2011r. | Drukuj

W Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozpoczęła się budowa inkubatora technologicznego. Warty czterdzieści milionów złotych obiekt ma być siedzibą firm wprowadzających nowe technologie. Po Gdańsku i Gdyni słupski inkubator będzie trzeci na Pomorzu.

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna zabiegała o budowę inkubatora technologicznego od czterech lat. Warty ponad 40 milionów złotych obiekt będzie miał powierzchnię siedmiu tysięcy metrów kwadratowych. Powstaną laboratoria i pracownie badawcze. Swoją siedzibę będą miały tu też firmy wprowadzające nowe technologie, zajmujące się energia odnawialna i firmy informatyczne.

fot. parr.slupsk.pl

Choć na placu budowy nie został jeszcze zamknięty stan surowy, zainteresowanie  przedsiębiorców nowym obiektem jest ogromne. Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego ma już podpisane porozumienia na wynajęcie 50 % powierzchni.

Inkubator technologiczny ma się przyczynić nie tylko do rozwoju wielu nowych firm. Pomysłodawcy projektu wierzą, że jest to także inwestycja w rozwój nauki.

Budowę inkubatora technologicznego w 75 % finansuje Unia Europejska. Inwestycje wspiera też Urząd Marszałkowski.

Budowa inkubatora technologicznego w Słupskiej Strefie Ekonomicznej zakończy się w czerwcu 2012 roku. Po Gdyni i Gdańsku będzie to trzecia tego typu inwestycja na Pomorzu. Do budowy inkubatora przymierza się już Kwidzyn. Wspólny tak zwany Kaszubski Inkubator Przedsiębiorczości chcą także stworzyć: Bytów, Kościerzyna i Kartuzy.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz