W Potęgowie otwarto centrum kultury [ZDJĘCIA]

14 sierpnia 2011r. | Drukuj

Gminne Centrum Kultury w Potęgowie uroczyście otwarte. Mieszkańcy z przyjemnością oglądali pomieszczenia, które od teraz będą pozwalały na lepszy rozwój kulturalny gminy.

W niedzielę uroczyście otwarto budynek Gminnego Centrum Kultury w Potęgowie. Od teraz GCK będzie miał własną siedzibę i nie będzie musiał korzystać z gościnności Urzędu Gminy.

Tuż obok starej szkoły (obecnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej) powstał trójkondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 1000 m2. Obok sali widowiskowej liczącej 500 m2, w budynku znajduje się także świetlica, sale do ćwiczeń, biura i pokoje gościnne. Potęgowski GCK siedzibę dzielił będzie z Gminną Biblioteką Publiczną, która w nowym pomieszczeniu swobodnie wyeksponuje swoje zbiory.

fot. GK

–  Gminne Centrum Kultury w końcu będzie miało swoje miejsce – podkreślił wójt Jerzy Awchimieni – To będzie miejsce służące wszystkim mieszkańcom.

W uroczystym otwarciu Centrum udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, a także liczni mieszkańcy. Wśród gości znaleźli się także dyrektorzy ośrodków kultury w sąsiednich gminach.

– Chcielibyśmy, aby to nowe miejsce tworzone było przez samych mieszkańców – podkreślała dyrektor GCK-u w Potęgowie Joanna Basiak.

– To wspaniałe miejsce. Gmina bez wątpienia wiele na tym skorzysta – cieszyli się mieszkańcy.

Gminne Centrum Kultury w Potęgowie powstało w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt inwestycji to ponad 4 mln zł.

Galeria


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz