Pierwszy mecz na PGE Arena! Lechia – Cracovia

13 sierpnia 2011r. | Drukuj

Lechia wprowadziła się na nowy stadion PGE Arena i już w niedzielę rozegra tam pierwsze ligowe spotkanie z Cracovią Kraków. Kilkadziesiąt tysięcy kibiców obejrzy po raz pierwszy mecz piłkarski na nowym obiekcie wybudowanym na EURO 2012 w Gdańsku.

– Dla wielu mieszkańców Polski północnej Lechia jest czymś wyjątkowym. Od tej chwili możemy być jeszcze bardziej dumni, bowiem mając PGE Arenę, Gdańsk nie jest tym samym miastem, a Lechia tym samym Klubem– mówił podczas przekazania do użytku szatni oraz innych obiektów i pomieszczeń towarzyszących pierwszej drużynie Lechii Maciej Turnowiecki.

fot. lechia.pl

Zgodnie z pozwoleniem udzielonym na imprezę masową w dniu 14 sierpnia na trybunach może się znaleźć 40 609 kibiców. Zamknięty będzie sektor gości. Na bezpieczeństwem publiczności czuwać będzie ponad 300 ochroniarzy. W gotowości będą ponadto służby mundurowe. Do czwartku sprzedanych zostało ponad 20 tysięcy wejściówek. Aby kupić bilet, trzeba było wystać swoje w potężnych kolejkach pod kasami. Przyczyną był m.in. wymóg wyrobienia karty kibica i awarie systemu.

W dniu meczu na stadionie obowiązywać będzie cashless, czyli bezgotówkowy system płatności. W 24 kioskach gastronomicznych czy inne usługi zapłacimy kartą kibica, którą wcześniej należy doładować odpowiednią kwotą.

Jeżeli komuś będzie mało sportowych emocji tego dnia, po zakończeniu meczu Lechii z Cracovią, pod PGE Arenę zostaną podstawione specjalne autobusy, które przewiozą zainteresowanych na stadion żużlowy przy Długich Ogrodach. Tam o 19.45 zacznie się mecz rundy finałowej pierwszej ligi pomiędzy Lotosem Wybrzeże Gdańsk i GTŻ Grudziądz. 2 autobusy przegubowe będą stały od 18.45 na ulicy Uczniowskiej.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz