Warsztaty z malowania obrazów słowem

13 sierpnia 2011r. | Drukuj
Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na zajęcia „Audiodeskrypcja krok po kroku – warsztaty z zakresu tworzenia audiodeskrypcji do produkcji audiowizualnych”, które odbędą się w dniach 16-18 września w siedzibie fundacji (ul. Folwarczna 2).

Warsztaty adresowane są do wszystkich osób, które chciałyby zdobyć nowe kwalifikacje w pracy z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Poprowadzą je Tomasz Strzymiński i Barbara Szymańska, założyciele Fundacji Audiodeskrypcja – instytucji działającej na rzecz upowszechniania tej techniki w Polsce.

fot. sxc.hu

Zapisy na zajęcia przyjmowane są drogą mailową: [email protected] . Koszt trzydniowego szkolenia (18 godzin dydaktycznych) wynosi 250 zł. Projekt dofinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Audiodeskrypcja to nowatorska metoda werbalnego opisu treści wizualnych. W przypadku produkcji audiowizualnych technika polega na opisywaniu przez lektora poszczególnych scen filmu czy też spektaklu teatralnego. Dzięki zastosowaniu komentarza słownego niewidoma i niedowidząca publiczność zyskuje możliwość odbioru dzieł, które dotąd były poza jej zasięgiem.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz