Tajemnicze zgony

04 listopada 2010r. | Drukuj

Prokuratura bada dwa przypadki tajemniczych zgonów kobiet w wejherowskim szpitalu. Obie zmarły po operacji bariatrycznej, czyli po zmniejszeniu żołądka. Ich rodziny twierdzą, że przyczyną śmierci były błędy w sztuce medycznej.

Fot. sxc.hu

Operacją bariatrycznym, czyli chirurgicznemu leczeniu otyłości, poddane zostały dwie kobiety w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Pacjentce z Władysławowa w połowie września br. zmniejszono żołądek, zaś pacjentce z Gdyni założono opaskę zmniejszającą żołądek, a tym samym łaknienie. Obie kobiety w wyniku powikłań zmarły kilka dni po operacji.

Lekarze ze szpitala w Wejherowie nie mają sobie nic do zarzucenia. Twierdzą, że pacjentki były leczone zgodnie ze sztuką medyczną. Każda z nich została zakwalifikowana do operacji według ściśle określonych kryteriów. Jak mówią lekarze, w wypadku takich osób decyzja o operacji jest ostatecznością. Podejmuje się ją tylko wtedy gdy zawiodą inne metody leczenia.  Jednocześnie, z uwagi na  znaczne obciążenie organizmu, jest ona obarczona ryzykiem poważnych  powikłań. Patologiczna otyłość to ciężka choroba, której towarzyszy cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, czy uszkodzenie wątroby.

– Pacjentki były leczone zgodnie ze sztuką medyczną – twierdzi dr med. Maciej Michalik, ordynator oddziału chirurgii ogólnej i naczyniowej w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie.
Okoliczności śmierci dwóch pacjentek ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie bada Prokuratura Rejonowa w Gdyni i Wejherowie. Sprawą zainteresował się także Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. Przypadki będą zbadane przez konsultantów wojewódzkich z dziedziny chirurgii ogólnej, medycyny ratunkowej, chorób wewnętrznych oraz pielęgniarstwa. Szczegółowa kontrola przeprowadzona zostanie też w szpitalu w Wejherowie.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. były pacjent pisze:

    Szpital specjalistyczny ??? haha rzeźnia i łapówkarstwo!!! aż dziwne że dopiero teraz prokuratura dopiero teraz bierze się za Wejherowski szpital. Serdecznie pozdrawiam ordynatora chirurgii dr. Michalika- kiedyś pan zachoruje mam nadzieję że trafi pan na takiego samego lekarza jakim pan jest. Życzę z całego serca to zobaczy pan co znaczy nie mieć pieniędzy.

Dodaj komentarz