Konferencja na skrzyżowaniu w Rumi [ZDJĘCIA]

13 sierpnia 2011r. | Drukuj

Rumskie skrzyżowanie było miejscem nietypowej konferencji dotyczącej budowy Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej. To tutaj, zwłaszcza w godzinach szczytu i dniach wzmożonego ruchu wakacyjnego, tworzą się potężne korki, które zabierają czas i zdrowie kierowcom.

fot. gk

W niespotykanym plenerze odbyła się 12 sierpnia specjalna konferencja apelująca o budowę OPAT. W konferencji wzięli udział przedstawiciele 12 samorządów, między innymi prezydenci Wejherowa i Gdyni – Krzysztof Hildebrandt i Wojciech Szczurek. Konferencja była apelem skierowanym do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka odnośnie budowy drogi alternatywnej dla wielu turystów.

Droga ekspresowa ma omijać Gdynię (od momentu zjazdu z obwodnicy trójmiejskiej), Rumię i centrum Redy. Nowa obwodnica skróciłaby czas jazdy na wakacje w kierunku Półwyspu Helskiego, zlikwidowałaby utrudnienia w poruszaniu się w okresie letnim mieszkańcom.

Planowana Obwodnica Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej ma być drogą ekspresową o długości 14,6 km i łączyć ma drogę S6 z krajową 6 w Redzie.

W ramach poparcia budowy drogi OPAT rozdawane były kartki pocztowe ze znaczkiem, apelem do ministra Grabarczyka. Każdy kto otrzymał kartkę może się podpisać i wrzucić do skrzynki pocztowej oddając swój głos „za” budową drogi.

Galeria


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz