Siedziba GROM i FORMOZA zdemaskowana

11 sierpnia 2011r. | Drukuj

Plany budynków siedziby jednostek specjalnych GROM i FORMOZA do wglądu dla każdego.  Ściśle tajne informacje zostały bezmyślnie odtajnione. Plany zostały umieszczone w Internecie przy ogłoszeniu przetargu na remont.

fot. formoza.wp.mil.pl

Wszystkie wejścia, wyjścia, usytuowanie pomieszczeń budynków z racji wykonywanych działań przez wojskowe jednostki specjalne powinny być utajnione. Jednak Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Gdyni ogłaszając publiczny przetarg na remont tych obiektów, umieścił plany w internecie, miejscu ogólnie dostępnym wszystkim.

– Nasze wizerunki są tajne, siedziby, wyposażenie. Nawet nie można podawać tego, jak liczne są oddziały specjalne, a tu takie coś. To jakaś kpina. Jeśli tak to wszystko ma wyglądać, to dajmy sobie spokój z tą tajnością – skomentował jeden z komandosów. – To co się stało świadczy o tym, że kontrwywiad wojskowy po prostu u nas nie istnieje – uważa gen. Tadeusz Rusak, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych.

Wojsko usunęło informacje dopiero po interwencji „Rzeczpospolitej”. To samo wydarzyło się już rok temu w 2010 roku jesienią, kiedy to urząd rozpisał przetarg na rozbudowę budynków Morskiej Jednostki Działań Specjalnych FORMOZA.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze