Piknik historyczny w Wejherowie

10 sierpnia 2011r. | Drukuj

W najbliższą niedzielę Wejherowo zaprasza na lekcję historii na świeżym powietrzu. Zarys historii średniowiecza, zwyczaje, kuchnię, architekturę będzie można poznać na pikniku organizowanym przez stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kaszubska Droga” pod patronatem honorowym między innymi Prezydenta Miasta Wejherowa.

Impreza odbędzie się w Amfiteatrze Miejskim w Wejherowie i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej. Na czas pikniku będzie można przenieść się do epoki średniego wieku, gdzie w wiosce historycznej posmakujesz kuchni z tamtego okresu, obejrzysz wystawę rzemiosła oraz pokazy atrakcji historycznych regionu. Ekspozycje dworów i pałace północnego Pomorza i Kaszub oraz między innymi planszowe obrazujące stanowiska archeologiczne, w tym cmentarzyska kurhanowe i grodziska na terenie Pomorza. Te i inne atrakcje czekać będą w godzinach od 16:00 do 18:30.

O 18:30 rozpocznie się Bitwa – widowisko plenerowe w wykonaniu Bractwa Rycerskiego KERIN z Gniewa. W programie między innymi palenie chaty, pokazy broni, strojów rycerskich, strzelanie ze średniowiecznych kuszy itp.

Od godziny 20.00 do 23.00 zaplanowane są koncerty zespołów muzycznych „Trygław”, „M 22” oraz „Timur i jego drużyna”. Podczas imprezy zaprezentują się również, stowarzyszenia, gminy, instytucje kultury województwa pomorskiego, stoiska agroturystyczne oraz bractwa rycerskie i stowarzyszenia historyczne województwa pomorskiego.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaWejherowo
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze